Zprávy z laboratoře

Novinky

Archiv

Aktuality

  • 6.4.2017

    Vólné pracovní pozice v LLD. Více zde.

Změna jednotek u HbA1c a Quick testu

Dle normy ČSN EN ISO 15189:2013 jsme museli drobně upravit jednotky pro vydávání výsledku HbA1c na poměr mmol HbA1c / mol Hb z doposud používaných procent. Tímto budou všechny výsledky 10xvětší než dosavadní. Referenční interval nově 30-43 mmol/mol, kompenzovaný diabetik 43-55.
Drobnou změnu jsme museli zavést také u výsledku PT (Quick) testu v souladu s doporučením ČHS, který se udává v sekundách, jako poměr výsledku pacient/normál a jako INR. Pro indikaci PT(Quick) a APTT je nutné zadat informaci o antikoagulační léčbě.
Tyto změny budou zavedeny v našich výsledcích od 1.5.2016 a předpokládáme jejich účinnost beze změn nejméně do platnosti naší akreditace v roce 2021.

celý článek zde.

Novinky

Vážení uživatelé a příznivci LLD,

v této rubrice budete pravidelně nacházet aktuální zprávy z odborné, organizační a vzdělávací činnosti naší laboratoře. Po všeobecném zavedení těchto stránek a rozšíření v rámci celé zdravotnické veřejnosti zde naleznete také program a jednotlivé přihlášky na pravidelné semináře celookresního charakteru, organizované pro praktické lékaře a jiné lékařské obory  s přispěním a účastí naší laboratoře.

Těšíme se na úspěšnou spolupráci.                                                                Zdraví      dr. Kandrnál.

V Havířově 11.8.2014